Економіка України
Видається з вересня 1958 р.
Login

№ 3/2017

Ekon Ukr. 2017 (3): 49–58

ПРОБЛЕМИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ І ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

УДК 332.1

JEL:

БОЙЧЕНКО Еліна Борисівна1, РОГОЗЯН Юлія Сергіївна2

1Інститут економіко-правових досліджень НАН України, Research ID : http://www.researcherid.com/rid/
OrcID ID : https://orcid.org/
2Інститут економіко-правових досліджень імені В. Мамутова НАН України, Research ID : http://www.researcherid.com/rid/T-8126-2017; https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57201675113
OrcID ID : https://orcid.org/https://orcid.org/0000-0001-5325-4213


КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ПІДХІД ДО ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРІНГУ МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА


Активізація дій України на шляху становлення як європейської держави вимагає грунтовних реформ соціально-економічного та політичного спрямування, формування в суспільстві відповідної системи цінностей, надійної системи взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів державної влади тощо. Значна кількість наявної статистичної інформації в країні дає можливість дослідити зміни в регіональній економіці, проте слід зауважити, що вона не дозволяє повною мірою оцінити процеси та явища, які відбуваються в міжрегіональному співробітництві, а саме: проаналізувати кількісні та якісні характеристики, встановити взаємозв’язок і взаємодію між основними складовими такого співробітництва, а також не дає можливості визначити силу впливу та напрями дії існуючих ризиків, здійснити прогнозування з урахуванням негативних тенденцій розвитку, що частково пояснюється наявністю об’єктивних обставин, пов’язаних з труднощами в офіційній реєстрації та обліку міжрегіональних процесів. Тому виникла необхідність в узгодженні завдань та взаємодії між суб’єктами моніторингу міжрегіонального співробітництва з метою надання інформації, створення єдиного банку даних і мережі обміну.
Для вирішення даних проблем у статті розкрито деякі теоретико-методологічні положення міжрегіонального співробітництва, визначено мету і завдання, необхідність, передумови, узгодженість періоду дослідження, періодичності, формування системи спостереження і збирання даних, вибір та обгрунтування показників і еталонних значень, здійснення контрольних заходів для розробки програми моніторингу умов життя населення в контексті даного виду співробітництва. Подано програму, методику, етапи реалізації моніторингу та оцінку рівня міжрегіонального співробітництва, які грунтуються на чинних положеннях нормативно-правової бази України.


Ключові слова:міжрегіональне співробітництво, стратегічний розвиток, програма, план дій, моніторинг, методика

Оригінал cтатті українською мовою (cтор. 49 - 58) ЗавантажитиЗавантажень : 100
Оригінал cтатті російською мовою (cтор. 49 - 58) ЗавантажитиЗавантажень : 91
Стаття надійшла до редакції 15 листопада 2016 р.

Список використаної літератури

1. Бєлєнький П.Ю, Мікула Н.А. Формування та розвиток системи міжрегіонального та транскордонного співробітництва в Україні // Регіональна економіка. – 2001. – № 3. – С. 61–74.
2. Сторонянська І.З. Міжрегіональні інтеграційні процеси в Україні: тенденції та перспективи розвитку. – Львів : Ін-т регіон. дослідж., 2009. – 392 с.
3. Волинець Є.С. Механізми формування та реалізації стратегії міжрегіональної інтеграції в Україні : автореф. дис. … канд. наук з держ. упр. – Одеса : Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, 2011. – 20 с.
4. Рогова О.В. Моделювання результативності єврорегіонального співробітництва задля коригування темпів економічного зростання // Ефективна економіка. – 2013. – № 3 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.m.nayka.com.ua/?op=1&j=efektyvna+ekonomika&s=eng&z=1897.