Економіка України
Видається з вересня 1958 р.
Login

№ 4/2016

Ekon Ukr. 2016 (4): 112–121

УДК 339.1+338.4

JEL:

ХАРСУН Людмила Григорівна1

1Київський національний торговельно-економічний університет
OrcID ID : https://orcid.org/https://orcid.org/0000-0002-7569-943X


ЛОГІСТИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТОВАРОПОТОКІВ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КРАЇНАМИ ЄС


Європейський вектор зовнішньоекономічної політики України є офіційно затвердженим і практично реалізується, насамперед, через експортні та імпортні товаропотоки, що потребують якісного, ефективного логістичного обслуговування. Основними цільовими настановами такої логістичної підтримки зовнішньоторговельних відносин України з країнами ЄС, крім якості, є оптимізація логістичних витрат на доведення продукту до кінцевого споживача, яка дозволить підвищити конкурентоспроможність вітчизняної експортної продукції на ринках європейських країн і зробити більш доступним імпорт з Європи.
Забезпечення транскордонних товаропотоків вимагає взаємоузгодження логістичних систем країн-партнерів. У свою чергу, для України розбудова і розвиток такої інтегрованої логістичної системи з ЄС означає, насамперед, необхідність її відповідності запитуваним параметрам, сформованим на основі показників зовнішньої торгівлі. Зокрема, орієнтованими на географічну спрямованість товаропотоків між Україною та країнами ЄС мають бути структура видів транспорту, задіяних у доставці вантажів, а також місце розташування основних логістичних центрів. При цьому товарна структура експорту та імпорту з європейськими країнами визначає затребуваність різних видів транспортних засобів, вимоги до складських комплексів, інші заходи й послуги з їх логістичного забезпечення.
Розвиток системи логістичного обслуговування товаропотоків між Україною та країнами ЄС передбачає комплексне вдосконалення логістичної інфраструктури, технологій логістичного сервісу та гармонізацію відповідного українського нормативно-правового поля з європейським. При цьому акцент слід зробити на тому, щоб відстоювались інтереси саме вітчизняних логістичних операторів. Пріоритетні напрями розвитку логістичного забезпечення товарного експорту та імпорту з країнами ЄС повинні базуватися також на врахуванні сучасних тенденцій у розвитку міжнародних ринків транспортно-логістичних послуг (насамперед, європейського).


Ключові слова:товаропотік, зовнішньоторговельний товаропотік, логістичне обслуговування, інтегрована логістична система, запитувані параметри, логістичний оператор, логістичні послуги

Оригінал cтатті українською мовою (cтор. 112 - 121) ЗавантажитиЗавантажень : 366
Оригінал cтатті російською мовою (cтор. 112 - 121) ЗавантажитиЗавантажень : 306
Стаття надійшла до редакції 14 січня 2016 р.

Список використаної літератури

1. Мінакова С.М. Обгрунтування концептуальних засад розвитку логістичних транспортних систем в умовах глобалізації // Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського “Глобальні та національні проблеми економіки”. – 2014. – Вип. 2. – С. 844–847.
2. Ібрагімхалілова Т.В. Потенціал розвитку ринку транспортно-логістичних послуг в Україні // Ефективна економіка. – 2011. – № 5 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=1352.
3. Опанасенко Г., Кузяків О. Зовнішньоекономічна діяльність і пріоритетні напрямки економічної інтеграції України // Спеціальні дослідження ЦДСС Інституту економічних досліджень і політичних консультацій [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.ier.com.ua/ua/publications/special_researches?pid=4439.