Економіка України
Видається з вересня 1958 р.
Login

№ 8/2021

Ekon Ukr. 2021 (8): 85–90

КРИТИКА І БІБЛІОГРАФІЯ

УДК

JEL:

КІСТЕРСЬКИЙ Леонід Леонідович1

1Донецький національний університет імені Василя Стуса; Інститут міжнародного ділового співробітництва, Research ID : http://www.researcherid.com/rid/
OrcID ID : https://orcid.org/https://orcid.org/0000-0001-5993-763X


ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ БАГАТОПОЛЯРНОЇ ГЛОБАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ


Монографія Світлани Радзієвської є логічним продовженням попередніх досліджень авторки, присвячених широкому колу інтеграційних проблем на регіональному та глобальному рівнях світового господарства. У праці висвітлено теоретико-методологічні й практичні аспекти структурної взаємозалежності глобалізації та регіоналізації. Авторка розкриває процес формування багатополярного світу на відміну від однополярного. Читач знайде розраховані показники основних регіональних інтеграційних об’єднань, що охоплюють Європу, Азію, Північну, Південну Америку, Африку, а також детальний опис економічного розвитку США та Китаю. У книзі, з одного боку, аналізується Трансатлантичне торговельне та інвестиційне партнерство, яке прагне підписати зону вільної торгівлі між США та ЄС з метою посилення спільного впливу на світове господарство у формі Євро-Атлантичного центру економічного впливу, ініційованого США, а, з іншого –– досліджується Регіональне всеохоплююче економічне партнерство як коаліція, що просуває інтереси Східного анклаву економічної сили поряд з глобальною ініціативою «Один пояс, один шлях», започаткованою КНР.
Нарешті, механізм структурної взаємозалежності глобалізації та регіоналізації у регіональних інтеграційних об’єднаннях (ЄС, ЮСМКА, АСЕАН) представлено як результат розвитку, з одного боку, внутрішніх зв’язків, спрямованих на забезпечення взаємодії держав та інституцій усередині блоку, що формують ці об’єднання, а з іншого –– зовнішніх, націлених на участь угруповання в глобалізації.
Внесок у вивчення регіоналізму як стимулюючого феномену, який визначає розвиток світового господарства, дозволив дослідниці дійти висновку, що регіоналізація має вирішальне значення для сталого майбутнього світу.


Ключові слова:структурна взаємозалежність глобалізації та регіоналізації; транснаціоналізація; регіональні інтеграційні об’єднання; світове господарство; структура світового господарства; інтеграційні процеси; центри економічного впливу; трансформація; механізм; міжнародна торгівля; експорт товарів.

Оригінал cтатті українською мовою (cтор. 85 - 90) ЗавантажитиЗавантажень : 135
Стаття надійшла до редакції 25 червня 2021 р.

Список використаної літератури

1. Радзієвська С.О. Глобалізація та регіоналізація у світовому господарстві : моногр. –– К. : ТОВ «ТРОПЕА», 2020. –– 359 с.