Економіка України
Видається з вересня 1958 р.
Login

№ 1/2018

Ekon Ukr. 2018 (1): 82–91
https://doi.org/10.15407/economyukr.2018.01.082

ЕКОНОМІКА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

УДК 331.91

БАЛТАБЕКОВ Марк Дулатович1

1підприємець


АВСТРАЛІЙСЬКИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ВИЗНАЧЕННЯ АКТИВУ В МЕТОДОЛОГІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ


У статті розглянуто роль і місце активу у фінансово-економічному становищі підприємства, а також важливість його правильного визначення для цілей фінансового аналізу і прийняття управлінських рішень. Зроблено короткий огляд інституційних та регуляторних аспектів австралійської бухгалтерської системи, досліджено нормативну природу відповідних документів. На основі поглядів учених і нормативних положень досліджено питання, яким умовам, повинен відповідати актив, з урахуванням цілей його існування, і як дані умови відображено в обговорюваних проектах. Показано еволюцію визначення активу в австралійській та міжнародній теорії і практиці, висвітлено діяльність Австралійської ради з бухгалтерських стандартів і Міжнародної ради з бухгалтерських стандартів у розвитку сучасних уявлень про те, яким має бути визначення активу. Розкрито характер проблем, що виникають у теорії та на практиці в результаті застосування чинного визначення, а також піддано критиці наявне у працях ряду вчених уявлення про тотожність активу та економічних вигід. На концептуальному рівні обгрунтовано розділення цих економічних явищ і проаналізовано, які теоретико-економічні аргументи враховуються австралійськими і міжнародними експертами при розробці правильних формулювань у визначенні активу. Проаналізовано запропоноване міжнародними фахівцями визначення і розглянуто його окремі можливі наслідки для порядку і форми запису активів у бухгалтерській документації. Окремо вивчено роль Міжнародної ради з бухгалтерських стандартів та її вплив на діяльність австралійських експертів.


Ключові слова:економіка, бухгалтерія, актив, Австралійська рада з бухгалтерських стандартів, Міжнародна рада з бухгалтерських стандартів, визначення активу

Оригінал cтатті російською мовою (cтор. 82 - 91) ЗавантажитиЗавантажень : 149
Оригінал cтатті українською мовою (cтор. 82 - 91) ЗавантажитиЗавантажень : 69
Стаття надійшла до редакції 4 жовтня 2017 р.

Список використаної літератури

1. Sutherland J., Canwell D. Key Concepts in Accounting and Finance. – Basingstoke : Palgrave Key Concepts, 2004. – 272 p.
2. Hoggett J., Edwards L., Medlin J., Tilling M. Accounting / Curtin University edition. – Milton : John Wiley & Sons, 2009. – 1110 p.
3. Deegan C. Financial Accounting Theory. – Sydney : McGrow Hill, 2007. – 506 p.
4. Peirson G., Ramsay A. Financial Accounting. – 4th ed. – Sydney : Pearson Education Australia, 2006. – 874 p.
5. Orrell M. IASB Proposes Revisions to Its Conceptual Framework // Head up. – 2015. – June 26. – Vol. 22. – Iss. 22. – P. 11 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/us/Documents/audit/ASC/HU/ 2015/us&aers&headsup&iasb&proposes&revisions&to&its&conceptual&framework& 062615.pdf.